Sdílet na Facebooku

Lanovky v Tatranské Lomnici

Tatranská Lomnice je v zimě vyhlášených centrem lyžování a v létě zase pěších výletů. Velkou zásluhu na tom má i síť lanových drah, které zde fungují celoročně. Nejdůležitější součástí jsou tři lanovky z nichž první začíná přímo na severním konci obce, kde je návštěvníkům k dispozici i velké parkoviště.

První lanovka z Tatranské Lomnice

Přímo z Tatranské Lomnice jak tak možné se pohodlně dostat až těsně pod vrchol lanovkou. Nutno dodat, že se vlastně jedná o dvě lanovky. První větší jezdí v úseku Tatranská Lomnice (903 m n.m.) – Skalnaté pleso (1751 m n.m.) Tato lanová dráha je dlouhá 3.682 metrů a překonává převýšení 869 metrů. Jízda trvá 12,5 minuty a přepravní kapacita je 900 osob za hodinu.

Tatranská Lomnica je oblíbeným lyžařským letoviskem    Horní stanice lanovky

Přímo na vrchol pak vede druhá menší vysutá lanová dráha Skalnaté pleso (1764 m.n.m.) – Lomnický štít (2625 m.n.m.). Tato lanová dráha je dlouhá 1.867 metrů a má převýšení 861 metrů. Jízda trvá 9 minut a přepravní kapacita je 50 osob za hodinu. Kabinky mají kapacitu 15 osob. Pobyt na Lomnickém štítě může být dlouhý až 50 minut. Tato lanovka je vlastně jedinou možností pro běžné turisty, jak se dostat na vrchol, protože výstup na horu je jinak možný pouze pro zkušené horolezce s průvodcem a je k němu nutné horolezecké vybavení. Tato lanovka na vrchol má tedy velmi malou kapacitu a navíc je i poměrně hodně drahá. Aktuálně stojí jedna jízda 24 € pro dospělého.

Detail dolní stanice lanovky v Tatranské Lomnici

A aby toho nebylo málo, tak je tu ještě třetí lanovka a to v úseku Skalnaté pleso (1787 m n.m.) – Lomnické sedlo (2196 m n.m.). Tato lanová dráha překonává na 1140 metrech délky převýšení 419 metrů. Jízda trvá 7 minut a přepravní kapacita je 540 osob za hodinu. Je to tedy taková menší náhrada za předchozí lanovku až na vrchol.

Mezi lanovkami si tedy můžete v Tatranské Lomnici vybírat a s jejich pomocí můžete uskutečnit celou řadu velmi pěkných výletů. Pokud vám není líto peněz tak i výjezd až na horu na majestátný Lomnický Štít je velkým zážitkem.

Stanice lanovky Skalnaté pleso    Lanovky fungují i v létě

Komentáře jsou uzavřeny.