Lanovky v Tatranské Lomnici

Tatranská Lomnice je v zimě vyhlášených centrem lyžování a v létě zase pěších výletů. Velkou zásluhu na tom má i síť lanových drah, které zde fungují celoročně. Nejdůležitější součástí jsou tři lanovky z nichž první začíná přímo na severním konci obce, kde je návštěvníkům k dispozici i velké parkoviště.

První lanovka z Tatranské Lomnice

Pokračování článku »

Štrbské pleso – podívejte se k ledovcovému jezeru

Ples neboli ledovcových jezer najdeme v Tatrách hned několik. Štrbské pleso mezi nimi ale zaujímá zcela výjimečné postavení. Se svojí plochou 19,76 hektarů a rozměry 640 metrů na délku a 600 metrů na šířku, je totiž druhým největším takovým jezerem na Slovenské straně Tater. Výhodná poloha poblíž stejnojmenné osady „Štrbské pleso“ a až dvacet metrů průzračné vody vzniklé z roztátých ledovců sem každý rok láká spousty návštěvníků.

Pokračování článku »

Tip na výlet – Lomnický štít – luxus a pohodlí v 2633 m.n.m

Lomnický štít zaujímá doslova prominentní postavení mezi nejvyššími vrcholky Vysokých Tater. Tato 2.633 metrů vysoká hora, která je třetí nejvyšší v Tatrách i na celém Slovensku je totiž pohodlně přístupná úplně všem. Ze Skalnatého plesa až na vrchol totiž vozí turisty visutá kabinová lanovka. A na této špičce se pak nachází luxusní restaurace. Není se proto čemu divit, že Lomnický štít patří mezi turisty nejnavštěvovanější místa v Tatrách. A hned vedle se nachází i nejvýše položená meteorologická stanice na Slovensku.

Lomnický štít

Pokračování článku »