Dlouhodobá předpověď počasí pro vaší dovolenou na Slovensku

V tomto článku naleznete odpověď na to, jaké je v jednotlivých ročních obdobích obvykle počasí na Slovensku. Kromě aktuálních a krátkodobých předpovědí počasí, jsme pro vás totiž zde připravili také tabulku s dlouhodobými teplotami vycházejících z pravidelných měření. Můžete si v ní tak snadno nalézt, kdy panuje na Slovensku nebo v Tatrách nejlepší počasí, a je tedy nejlepší se sem vydat. Tabulka obsahuje: průměrné teploty, minimální a maximální a kromě toho i počet slunečných hodin během dne a počet deštivých dnů během. Předem prozradíme, že nejvhodnější měsíce k návštěvě Slovenska jak možná už tušíte, jsou červen až srpen na letní dovolenou a prosince až březen pro změnu zase na zimní lyžovačku.

* Kliknutím na tabulku si jí zvětšíte do plné velikosti !

Tabulka dlouhodobého počasí na Slovensku

Aktuální počasí v Tatrách online

Tak jako na všech horách je i počasí v Tatrách poměrně nestálé a nepředvídatelné. Proto je dobré, pokud se sem vydáte, a chystáte se vyrazit někam na výlet do přírody nebo rovnou k hřebenům a vrcholům zdejších velikánů, se připravit tím, že si zjistíte co možná nejaktuálnější předpověď počasí. Předpověď je ve formě přehledné tabulky, ve které je jak aktuální počasí, tak předpověď na pět dní dopředu.

Slovensko má tu výhodu, že se jedná o našeho souseda, takže není problém si najít i ty nejpodrobnější informace o počasí, ať už ve slovenštině nebo v češtině na některém z našich zpravodajských serverů zabývajících se počasím. Z těch vám můžeme doporučit například: in-pocasi.eu nebo také podrobné czech.wunderground.com.