Vysoké Tatry – Slovensko

Vítejte na stránkách věnovaných Slovensku a hlavně jeho nejkrásnější části – pohoří Vysoké Tatry. Tyto úchvatné nejmenší velehory světa s nádhernou krajinou alpínského rázu zasazenou na pomezí Slovenska a Polska lákají každý rok více a více návštěvníků. A není se čemu divit, protože Vysoké Tatry toho nabízí opravdu hodně. Hlavně krásnou a nezničenou přírodu, která přečkala i ničivou vichřici v roce 2004. Hluboké lesy, divoké vodopády i průzračná horská plesa tu jsou stále. Spolu s nádherným panorama hor okouzlují návštěvníky dál svou krásou.

Vysoké Tatry Slovensko

Z tohoto důvody vznikly i tyto stránky, aby vás blíže seznámily s přírodními, kulturními i historickými zajímavostmi a informacemi z tohoto krásného regionu. Naleznete zde nejenom informace o samotných horách a jejich fauně a floře, ale i zajímavé tipy na ubytování, výlety, mapy, aktuální i dlouhodobé předpovědi počasí nebo právě něco z historie a kultury zdejších přívětivých a pohostinných lidí. Samozřejmě vám prozradíme i něco o dalších turistických lákadlech a atrakcích, které potěší nejenom ty nejmenší, jako bobové dráhy, aquaparky a bazény nebo sjezdovky. Ať jste turista, lyžař nebo cyklista věříme, že na těchto stránkách si přijdete na své a naleznete zde vše, co potřebujete.

Za redakci těchto stránek vám přejeme nejenom příjemnou návštěvu tohoto webu o Vysokých Tatrách, ale následně i tu skutečnou.

Náš tip

Online průvodce pohořím Vysoké Tatry vám ukáže všechna zajímavá místa ve Vysokých Tatrách.

Jak do Tater – doprava vlakem, autem, autobusem

Jak se vlastně do nejmenších velehor dopravit?
Do Tater je to z východnější části našeho státu téměř tak daleko, co by opačným směrem bača bryndzou dohodil. Ale pokud se na cestu vydáváte ze zbytku území ČR, Prahu nevyjímaje, budete muset volit způsob dopravy důkladněji.
Na výběr máte celou škálu dopravních prostředků od vrtulníku po jízdní kolo. My Vám ale poradíme jen ty nejlevnější, nejpohodlnější a nejrychlejší.

Vlakem
vlacek_maly

Pokračování článku »