Panorama Vysokých Tater

Vysoké Tatry nabízí nádherné panoramata a výhledy do krajiny. Vysoké kamenné štíty, které se jen velmi pozvolna dolů po svahu pokrývají vegetací. A to až na dno hlubokých údolí, kde se klidně pnou staletí velikáni za zpěvu zurčících potůčků. Krajina Vysokých Tater je skutečně omamná a poetická, a stále ještě víceméně dobře zachovalá od vlivů člověka. Protože jsme vám chtěli ukázat část této symfonie na těchto stránkách, tak přímo zde jsme připravily čtyři moc pěkná panoramata, které si navíc můžete velmi snadno zvětšit kliknutím na ně. Příjemnou zábavu!

První panorama bylo vyfoceno kousek od obce Štola na silnici směrem do centra Tater a léčebné osady Vyšné Hágy. Výhled je to opravdu nádherný. Zejména v levé části dole na úpatí hor si pak můžete povšimnout oblastí zničenými vichřicí v roce 2004. Foto by: Geodetpaja. GPS poloha: 49° 5′ 51.12″ N  20° 8′ 26.78″ E.

Pokračování článku »

Fotogalerie majestátných vrcholů Vysokých Tater

Tady naleznete pár nádherných fotografií vrcholků Tater. První dva obrázky jsou foceny v zimě z ptačí perspektivy. Další čtyři je pak pohled v létě na již zazelenalé kopce a poslední sedmý obrázek je také z léta a jedná se o vrchol Gerlachovského Štítu – nejvyšší hory Tater a vlastně i celého Slovenska. Přejeme vám proto příjemné pokochání následujícími obrázky – fotografiemi a vězte, že další se připravují v ještě vyšší kvalitě. Stejně tak v diskuzích pod článkem můžete zanechat odkaz na vaše vlastní fotky.


Pokračování článku »